Moje książki



Moje debiutanckie papierowe dziecko.
Zapraszam Was do smacznego świata Kajetana, jego niezwykłej rodzinki, nieprzeciętnych przyjaciół i ciekawych sąsiadów. Dlaczego do smacznego świata? W książce znajdziecie przepisy na potrawy, którymi raczą się bohaterowie. Wszystkie sprawdzone i zatwierdzone przez Ediego;) 

Czy życie w prowincjonalnym miasteczku może być nudne? Nie, jeśli ma się takich przyjaciół, rodzinę i sąsiadów jak Kajtek.
Czy strój Batmana może ulec przeterminowaniu?
W czym babcia wygląda jak wyblakły budyń truskawkowy?
Czy anioł ze snu przypadkiem nie wróży kłopotów?
Dlaczego pani Zosia wygrzebuje galaretkę z delicji?
Co ma wspólnego Kopciuszek z gaśnicą?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w „Zeszycie z aniołami”. Dowiecie się, jak silna jest prawdziwa przyjaźń, jak ważna rodzina, że życie jest pełne niespodzianek i że nie wszystko smakuje tak, jak wygląda.
***
Recenzje "Zeszytu z aniołami"

Ciepła, rodzinna opowieść o tym, jak dorośli i dzieci mogą spełniać swoje marzenia.


Wakacyjne przygody Kajtka i jego przyjaciół, znanych z książki „Zeszyt z aniołami”. Rozpoczęły się wakacje. Dla trójki przyjaciół to czas, w którym nie ma miejsca na nudę. Kajtek, wiedziony niezrozumiałą siłą, trafia na kurs tańca. Łatwo nie jest, ale jak zawsze może liczyć na babcię. Spokój Adasia burzy wizyta cioci Matyldy ze stadkiem kotów, które mają dziwne upodobania smakowe. Beti jak zwykle rozpiera energia. Jej kurs karate nie wróży dobrze chłopakom z miasteczka. Niespodziewany wyjazd całej trójki na obóz przetrwania przynosi mnóstwo wrażeń. Kajtek opowiada o tym w kolejnym pamiętniku. Dzięki przepisom kulinarnym zamieszczonym na końcu książki, możemy raczyć się smakołykami razem z bohaterami. Monika Madejek w „Zeszycie z aniołami” oraz w „Wakacjach Kajtka” pozwala nam zajrzeć do nietuzinkowego i zabawnego świata rezolutnego chłopca. Prowadzenie dziennika spodobało mu się na tyle, że postanowił kontynuować to niezwykłe zadanie domowe w kolejnym zeszycie. W drugiej części na jego kartach opowiedział o swoich pełnych przygód wakacjach. Dowiemy się np. jak tata zaplanował budowę domku na drzewie dla własnych dzieci, uważając, że tym sposobem spełni jedno z ich marzeń. Problem pojawił się wówczas, gdy okazało się, że pod ich domem nie rośnie żadne drzewo... Kajtek i przyjaciele na obozie przetrwania nauczyli się wielu pożytecznych rzeczy, w tym wiązania supełków na różne sposoby, jak zbudować tratwę, czy upiec podpłomyki. Pomogli także rozwikłać kłopot druha drużynowego. Młody czytelnik świetnie odnajdzie się w rzeczywistości wykreowanej przez autorkę, utożsami ze stworzonymi przez nią sympatycznymi bohaterami. To lektura pobudzająca wyobraźnię, pozytywnie nastawia do świata, otwiera na samodzielne myślenie i kreatywność, namawia do wyzwań. Polecam tę ciepłą i dowcipną powieść dla wszystkich bez względu na wiek.”
Anna Grzyb, pisarka i autorka
***

***
Nagrody:


Po książki z dedykacją można pisać bezpośrednio do mnie.  
Dane kontaktowe TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawione słówka:)