Spotkania autorskie

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA

9 maja 2016 r.
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie
ul. Wieniawskiego 15
godzina 9:00 i 10:30

***
10 maja 2016 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Dominowie
ul. Rynek 1
godzina 16:00

***
25 kwietnia 2016 r.
 Biblioteka Publiczna w Lublinie
ul. Głuska 138
godzina 12:15

***
TO JUŻ BYŁO
6 kwietnia 2016 r.
 Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie
Filia w Starej Wsi
godzina 12:30-14:30
Spotkanie to jednocześnie otwarcie wystawy moich aniołów
Będzie je można oglądać przez kolejny miesiąc.***
11 kwietnia 2016 r.
Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu
Filia w Hrubieszowie
godzina 10:00 i 11:30

***
2 lutego 2016 r.
Szkoła Podstawowa
w Zofiówce/k. Łęcznej
godzina 10:00 


***
13 stycznia 2015 r.
Klub Młodych Duchem
w Klubie Osiedlowym MINIATURA
ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie
godzina 14:00***
10 grudnia 2015 r.
Gminna Biblioteka Publiczna
w Woli Mysłowskiej
godzina 10:00


***
26 listopada 2015 r. 
Biblioteka Publiczna w Bychawie
ul. Marszałka Piłsudskiego 34
godzina 8:30

W dniu  26.11.2015r. uczniowie klas III – IV wzięli udział w spotkaniu z autorką książki „Zeszyt z aniołami” – Panią Moniką Madejek zorganizowanym przez pracowników Biblioteki Publicznej w Bychawie. Autorka  od dzieciństwa uwielbiała czytać,  a jej ogromnym marzeniem było napisanie książki. Z wielkim zaangażowaniem opisała powstawanie książki. Przez uczniów została zasypana gradem pytań, na które cierpliwie odpowiadała.  Uczniowie chcieli wiedzieć wszystko: skąd pomysł na książkę?, dlaczego lubi gotować?, gdzie pracuje?, kto jest jej szefem?, czy ma zwierzątko?, jak spędza wolny czas?, czy ma dzieci? i wiele, wiele innych. Dała się poznać także jako osoba z pasją, gdyż tworzy, pisze, szyje, gotuje.  Oprócz tego prowadzi blog kulinarny. Książki pt. „Zeszyt z aniołami” i ,,Wakacje Kajtka” cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród  dzieci, w nabytych egzemplarzach autorka zamieściła imienne dedykacje. Uczniowie z niecierpliwością czekają na trzecią część anielskich przygód.

Dodatkową atrakcją dla uczniów  okazała  się wystawa lalek  i  postaci zwierząt  własnoręcznie wykonanych przez Panią Monikę Madejek.

Takie lekcje w bibliotece to pożyteczne spędzanie czasu. Nie tylko rozwijają umiejętność słuchania i prowadzenia rozmowy, ale także stają się możliwością do tworzenia własnych historii, a w przyszłości być może nawet książek. (Źródło: http://wolagalezowska.pl) ***
24 listopada 2015 r.
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
Dyskusyjny Klub Książki
Galeria "Na Parterze" MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

 godzina 10:00


Trzeba pielęgnować w sobie dziecko
– a książki to jeden z najlepszych i najmilszych sposobów.

/M. Madejek „Zeszyt z aniołami” fragm./

We wtorek 24 listopada 2015 r. odwiedził nas kolejny niesamowity gość – pisarka Monika Madejek.

Członkowie DKK rozpoczęli przygotowania do tej wizyty już w sobotę. Podczas spotkania klubu wzięli udział w zabawie “escape room” opartej na książkach “Zeszyt z aniołami” i “Wakacje Kajtka” autorstwa Pani Moniki. Tylko rozwiązanie kolejnych łamigłówek i odgadnięcie finalnego hasła mogło zapewnić uczestnikom wydostanie się z pomieszczenia. Po wspólnej zabawie podsumowaliśmy krótko zdobytą wiedzę oraz podzieliliśmy się wrażeniami na temat ostatnio przeczytanych książek.
Ale wróćmy do samego spotkania… Pani Monika jak sama pisze o sobie na swoim blogu jest szczęśliwą mamą, współlokatorką nierozgarniętego kota, mieszczuchem, aczkolwiek z marzeniami o własnym domku w lesie.  Szyje przytulanki, tworzy biżuterię i choinkowe ozdoby. Gotuje, sprząta, prasuje i jeszcze to lubi! Mimo, że lista ta jest o wiele dłuższa znajduje ona czas na tak odpowiedzialne i wymagające skupienia zajęcie jakim jest twórczość literacka.

Kajtek – główny bohater „Zeszytu z aniołami” Pani Moniki wydaje się być doskonałym obserwatorem otaczającego go świata. Może jeszcze nie zawsze wszystko jest dla niego jasne i zdarza mu się mylnie interpretować niektóre przesłanki, ale jest w tym wszystkim bardzo szczęśliwym chłopcem, który na tyle wzbudził sympatię i ciekawość czytelników, że autorka postanowiła poświęcić jego przygodom kolejną książkę.  Historia Kajtka opisania została w formie dziennika – zapytana o ten wybór autorka odpowiedziała, że sama gromadzi swoje wspomnienia i uważa za istotne to, że może wrócić do swoich zapisków z dzieciństwa i odkryć się na nowo – zweryfikować swoje plany. Niektóre doświadczenia wykorzystuje też w swoich książkach np. historia wybuchowej gaśnicy i… a zresztą przeczytajcie sami! Liczne porównania do twórców kultowego już “Mikołajka” traktuje jako komplement i motywację do dalszych literackich poczynań. Pasja to dla niej ważne słowo – bo wszystko co robi robi z pasją – mieliśmy się okazję o tym przekonać oglądając zabawki uszyte przez Panią Monikę. Lalki, przytulaśne zwierzaki a nawet bajkowy Pinokio wzbudziły zachwyt i niemałe zainteresowanie.

W pierwszej części spotkania udział wziął aktyw czytelniczy ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 we Włodawie i obu Gimnazjów oraz maluchy z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego.
Kolejna część była natomiast prezentem dla członków Młodzieżowego DKK. Wspólnie z gośćmi z DKK z Hańska pod opieką Pani Agnieszki Wróbel uczciliśmy drugie urodziny naszego klubu. Pani Monika przeprowadziła z dziećmi zajęcia podczas których stworzyły one swoje własne okładki do pamiętników. Kto wie, może ktoś z nas zacznie prowadzić własny dziennik? Skoro urodziny, to nie mogło zabraknąć również tortu – dobry nastrój podtrzymały wspólne dmuchanie urodzinowej świeczki oraz degustacja orzechowo-śmietanowej kompozycji.
(Źródło: http://tvwlodawa.pl)


***
19 listopada 2015 r.
Księgarnia Patronacka w Poznaniu
ul. Wielka 10
godzina 9:00, 11:00 i 12:30
W trakcie zajęć porozmawiamy o naszych ulubionych  wakacyjnych przygodach, dowiemy się, jak się pisze opowieści dla dzieci. Autorka zaprezentuje bohaterów swojej książki - Kajtka, Adasia i Beti oraz ich super rodzinki i sąsiadów. Opowie także o swojej kulinarnej pasji. Uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni do zaprezentowania talerza pełnego ulubionych smakołyków.

Będzie możliwość zakupienia książki w cenie 24 zł i zdobycia specjalnej dedykacji.
Wstęp: wolny
Czas trwania: 1 godzina
Rezerwacja: Beata Witoń 510 086 296 
***
18 listopada 2015 r.
Szkoła Podstawowa w Luboniu
godzina 11:00

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, „Mądra szkoła czyta dzieciom”  uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z młodą pisarką, autorką książek dla dzieci - Moniką Madejek.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Miejska w Luboniu. W ostatnim czasie ukazała się pierwsza książka autorki, skierowana do młodego czytelnika, zatytułowana „Zeszyt z aniołami”. Jest to opowieść o trójce szkolnych przyjaciół, o ich codziennym życiu pełnym humoru i uśmiechu. W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów książki czytanych przez panią Monikę oraz nabyć książki autorki. Wielu z nas kupiło debiutancką książkę i uzyskało Jej autograf. 
Karolina Lechniak
(Źródło: sp1.lubon.szkolnastrona.pl)


***
 16 listopada 2015 r.
Biblioteka Publiczna nr 10 w Lublinie
ul. Kleeberga 12A
godzina 9:00
To my pierwsze – Filia nr 10, miałyśmy przyjemność gościć Panią Monikę Madejek z jej najnowszą książką dla dzieci, pt. "Wakacje Kajtka". Książka, ledwo ujrzała światło dzienne, a u nas już wrze dyskusja na jej temat. Na spotkanie z Panią Moniką, 16 listopada, przyszła klasa IV ze Szkoły Podstawowej nr 10, ta sama, która była prawie rok temu na spotkaniu promującym "Zeszyt z aniołami". Już wtedy byli bardzo ciekawi kolejnych przygód Kajtka i dopytywali się niecierpliwie o ich ciąg dalszy, podsuwając swoje pomysły. Kolejna książka Pani Moniki znów zachwyca, Wrażliwością, ciepłem, dowcipem – tym wszystkim, co już coraz rzadziej jest promowane wśród młodych czytelników. Jest to lektura, która pozwala nie tylko doskonale się bawić, ale przekazuje wartości ponadczasowe, uniwersalne. Przyjaźń, jaka panuje między przyjaciółmi, relacje panujące w rodzinie Kajtka i nie tylko, są do pozazdroszczenia i warte naśladowania. To pozwala naszym bohaterom na otwartość i radość życia. Książkę można czytać nawet bez znajomości części pierwszej.

W obydwu książkach Pani Moniki, na końcu znajdują się przepisy kulinarne. Łatwe w wykonaniu i przede wszystkim sprawdzone. A więc, jest coś dla ducha i dla podniebienia. Polecam tę książkę nie tylko młodym czytelnikom, jest to bowiem powieść dla wszystkich, bez względu na wiek.

Anna Słowik
(Źródło: http://www.mbp.lublin.pl )


***
22 czerwca 2015 r.
godz. 10:00
Biblioteka Publiczna w Rykach
ul. Warszawska 11

***
22 czerwca 2015 r.
godz. 8:00
Biblioteka Publiczna w Kłoczewie
ul. Klonowa 2


22 czerwca w poniedziałkowy poranek Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie gościła Panią Monikę Madejek. Autorkę książki dla dzieci pod tytułem „Zeszyt z ANIOŁAMI”. Pani Monika jest aktywną blogerką, prowadzi blogi: Monika w kuchni, przy kominku siadam, miocentoangeli. Prowadzi pracownię artystyczną Szuflada Duszy oraz zajęcia plastyczne w domu kultury w Lublinie. Swoją pasją do tworzenia i pisania zaraża czytelników bibliotek i nie tylko.

Na spotkanie i warsztaty plastyczne przybyli uczniowie klas III-IV-V ze szkół podstawowych w Goździe i w Kłoczewie wraz z opiekunami. Gościliśmy 30 uczniów.
Podczas spotkania Pani Monika opowiedziała o swojej książce i o jej bohaterach. Wspominała czasy swojego dzieciństwa. Zaprezentowała przywiezione prace oraz ich historię. Autorka przygotowała szablony zakładek, które wspólnie z dziećmi wykonała. Następnie uczestnicy warsztatów wykonywali etui na telefon z filcu,  wszystkim bardzo podobały się warsztaty i na długo zapadły w pamięci.
Na zakończenie spotkania wszyscy zapozowali do pamiątkowej  fotografii i na zrobionych własnoręcznie zakładkach otrzymali pamiątkowy autograf pisarki.

 (Źródło: http://www.gok-kloczew.pl)
***
15 czerwca 2015 r.
godz. 10:00
Biblioteka nr 39
ul. Głuska 138, Lublin

Monika Madejek autorka lektury pt. Zeszyt z aniołami prezentowała swoją książkę w Filii nr 39. Na spotkanie zaproszono klasy I a i I b ze Szkoły Podstawowej nr 47 oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Nr 83 w Lublinie. 
Przez trzy kolejne miesiące dzieci uczestniczyły w spotkaniach, na których zapoznawano uczestników z fragmentami książki pani Moniki oraz wykonywano prace plastyczne związane z przeczytanym tekstem. Opowieść o losach Kajtka i jego sympatycznych przyjaciół, pełna humoru, przygód i ciepła rodzinnego, wywarła na słuchaczach duże wrażenie. Przez długi czas dzieci żyły przygodami chłopca i poznanie prawdziwej autorki czytanej im książki było wielkim doznaniem.

Pani Monika została zasypana gradem pytań, na które cierpliwie odpowiadała. Pierwszaki chciały wiedzieć wszystko: skąd pomysł na książkę?, dlaczego lubi gotować?, gdzie pracuje?, kto jest jej szefem?, czy ma zwierzątko?, jak spędza wolny czas?, czy ma dzieci? i wiele, wiele innych. Przedszkolaki wraz ze swoją panią wychowawczynią przygotowały prezent dla autorki, babeczki z jagodami upieczone według przepisu zamieszczonego na końcu książki . Zeszyt z aniołami to książka dla dzieci i dorosłych. Z niecierpliwością czekamy na drugą część anielskich przygód.

(żródło: http://www.niecodziennik.mbp.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2548&Itemid=1 )

***
24 kwietnia 2015 r.
godz. 9:15 i 11:15
Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 8 w Bychawie

***
30 kwietnia 2015-Festiwal Książki w Puławach
godz. 9:00 i 11:00
Biblioteka Miejska nr, ul. Sienkiewicza 7 w Puławach


***
6 marca 2015 r.
godz. 11:00
w Bibliotece w Starej Wsi
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie
Spotkanie to jednocześnie otwarcie wystawy moich maskotek. 
Będzie je można oglądać przez trzy kolejne tygodnie.
Zapraszam!


"W dniu 06.03.2015r. uczniowie klas I –IV Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej wzięli udział w spotkaniu z autorką książki „Zeszyt z aniołami” – Panią Moniką Madejek, zorganizowanym przez pracowników filii Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Okazało się, że Pani Monika to przesympatyczna kobieta. Z wielkim zaangażowaniem opisała powstawanie książki. Odpowiedziała na wszystkie, nawet najbardziej zawiłe pytania naszych uczniów. Dała się poznać także jako osoba z pasją, gdyż tworzy, pisze, gotuje… Podczas spotkania uczniowie słuchali fragmentów lektury o ich rówieśniku - Kajtku w wykonaniu Pana Krzysia – tak uczniowie zwracają się do miejscowego bibliotekarza. Książka pt. „Zeszyt z aniołami” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, a na nabytych egzemplarzach autorka zamieściła imienne dedykacje.
                     Dodatkową atrakcją dla uczniów oraz wszystkich czytelników biblioteki w Starej Wsi okazała się wystawa lalek i postaci zwierząt własnoręcznie wykonanych przez naszego gościa. Pani Monika projektuje je nie tylko dla przyjaciół. Każdy, kto chce sprawić niespodziankę swoim bliskim, może zamówić taką lalkę (a warto, gdyż są to misternie wykonane dzieła). Już wkrótce otrzyma ją uczeń, który napisze najciekawszą recenzję książki „Zeszyt z aniołami”. Na pamiątkę naszego spotkania uczniowie przygotowali plakat z podpisami i miniaturowymi rysunkami oraz papierowe kwiaty, które wręczyli wraz z podziękowaniami Pani Monice."
(źródło: http://www.starawies2.szkola.pl/201-spotkanie-z-autorka-pania-monika-madejek/ )
*** 

20-21 września 2014 r. Warszawa
Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim
Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY.

  Będziecie mnie mogli spotkać Przy stoisku Wydawnictwa Zysk i S-ka
w sobotę w godzinach 15:00-18:00
w niedzielę w godzinach 10:00-15:00 
z godzinną przerwą od 13:00-wtedy przeniosę się na chwilę do Warsztatowni, by pobawić się z dziećmi w robienie aniołków i zakładek do książek.


***

27 i 28 lipca o 16:00 - Łeba
przy pasażu spacerowym 

3 i 4 sierpnia o 16:00 - Mikołajki
 na Rynku

10 i 11 sierpnia o 16:00 - Szczyrk
na Placu Św. Jakuba***
24 czerwca 2014
 Szkoła w Jabłonnej
***
31 maja 2014 r.
godz. 12:30-14:30 - Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań
***
4 maja 2014 r.
godz. 8:00 - Szkoła Podstawowa im. Jaworzniaków w Krzesimowie
 ***
22 maja 2014 r.
godz. 12:00 - Dom Słów, ul. Żmigród 1, Lublin

***
21 maja 2014 r.
godz. 11:00 - Klub Miniatura, ul. Śliwińskiego 1, Lublin
 ***
9 maja 2014 r.
godz. 18:00-21:00 Noc Bibliotek w BM Filia 10 przy ul. Kleeberga 12A w Lublinie

 
 fot. Jacek Bojarski

XI Festiwal Książki w Puławach
24-29 kwietnia 2014 r.

24 kwietnia 2014 r.
 godz. 9.00 i 11:00 BM – Filia nr 2, ul. Sienkiewicza 7

25 kwietnia 2014 r.
godz. 9.00 BM – Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8

25 kwietnia uczniowie z klas 3c i 3d spotkali się z panią Moniką Madejek - duszą artystyczną, informatykiem, blogerką, autorką książek dla dzieci. Pani Monika bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, wyznawanych wartościach: przyjaźni, miłości, rodzinie, o których szeroko mówi na łamach swej debiutanckiej książki dla dzieci "Zeszyt z aniołami". Na zakończenie spotkania pani Monika złożyła dzieciom autografy.
(źródło: sp11.pulawy.witrynaszkolna.pl)
 
godz. 11.00 BM – Filia nr 7, ul. 6-go Sierpnia 30 

28 kwietnia 2014 r.
godz. 9.00 i 11:00 BM – Filia nr 4, ul. Włostowicka 26, Puławy
 
 
 
29 kwietnia 2014 r.
godz. 9.00 BM – Filia nr 3, ul. Eustachiewicza 3, Puławy

godz. 11.00 BM – Filia nr 7, ul. 6-go Sierpnia 30, Puławy

***
1 kwietnia 2014 r.
2 spotkania w Księgarni Wydawnictwa Zysk i S-ka przy ul. Wielkiej 10 w Poznaniu.

fot. Beata Witoń


***
25 października 2013 r., godz. 9:30
Biblioteka im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie filia nr 3 przy ulicy Hutniczej 20 dla IV klasy Szkoły Podstawowej nr 27.

 fot. Jerzy Jacek Bojarski

Spotkanie autorskie Moniki Madejek  z dziećmi w Filii nr 3 na Tatarach (ul. Hutnicza 20), to niecodzienna okazja w podróż życia dziesięciolatków. Przekonały się o tym dzieci z czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie, które  z wielkim zaciekawieniem słuchały autorki „Zeszytu z Aniołami”, do których ilustracje wykonała Ewa Beniak-Haremska. W wyprawie do biblioteki towarzyszył  nauczyciel Piotr Kursy i dwie mamy.

Kierowniczka filii Jolanta Niedzińska wprowadziła w klimat cudownego wydarzenia czytając fragmenty debiutanckiej publikacji. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i wraca pamięcią do swojego dzieciństwa. Być może, nie jedno dziecko usłyszało historie podobne jakie doświadczył Kajtek, bohater książki, autor  pamiętnika.  Książka pokazuje w niezwykły sposób codzienność zwyczajnej rodziny. Gdzie przyjaźń i bliscy są nieocenionym skarbem. Warto brać do ręki takie publikacje i pielęgnować, to co jest piękne i dobre w naszym dzieciństwie.

Pani Monika czytała dzieciom, ucząc  je i bawiąc.  Autorka ostatnio szyję nałogowo woreczki wszelakie…. na grzyby, cebule, na śniadania , robi zakładki..etc. Takie lekcje w bibliotece to pożyteczne spędzanie czasu. To rozwija nasze dzieci w słuchaniu i budowaniu fantazji, a w przyszłości  być może będą realizować swoje własne dziecięce pragnienia i marzenia, także pisząc. Dzieci były zadowolone z tego spotkania co widać na zdjęciach. Pytały czy powstanie film na bazie książkowej? Każde dziecko dostało zakładkę do książki, by pamiętać o tym wyjątkowym spotkaniu w bibliotece. O czytelników trzeba dbać, nawet tych najmłodszych.
(Źródło: niecodziennik.mbp.lublin.pl)


***
3 października 2013 r., godz. 9:30
 Biblioteka im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie filia nr 10 przy ul. Kleeberga 12A dla klasy III Szkoły Podstawowej nr 44.
„Trzeba pielęgnować w sobie dziecko, a książka to jeden z najlepszych i najmilszych sposobów”. – są to słowa jednej z postaci debiutu literackiego Pani Moniki Madejek, pt. "Zeszyt z aniołami".

Pani Monika była gościem naszej biblioteki – Filii nr 10, 3 października br. W spotkaniu, z tą niezwykle ciepłą i serdeczna osobą, uczestniczyły dzieci z klasy III  ze Szkoły Podst. nr 44 i nasze Panie Koleżanki bibliotekarki.

Pani Monika opowiadała o swojej książce, w które pokazuje zwyczajną, ciepłą rodzinę w ich codzienności. Przedstawiła dzieciom bohaterów książki – ich równolatków i zdradziła tylko niektóre z przygód, jakie przeżywały. Opowiedziała również o swoich innych pasjach, o swoich wyrobach rękodzielniczych – kotach, ślimakach, aniołach i biżuterii – prowadzi pracownię artystyczną SZUFLADA DUSZY. Opowiadała o swojej pasji kulinarnej – prowadzi bloga kulinarnego, a żeby nie być gołosłowną, upiekła dla swoich gości przepyszne ciasteczka z wisienką.

Czujemy się bardzo zaszczycone, że to właśnie u nas odbyło się pierwsze spotkanie autorskie Pani Moniki, że to  właśnie my miałyśmy możliwość przeczytania książki, choć nie mamy jej jeszcze w swoim księgozbiorze. Spotkanie było bardzo sympatyczne, dzieci były zachwycone. Pani Moniko, dziękujemy za ten dzień pełen wzruszeń i serdeczności. To był naprawdę piękny dzień. Teraz możemy już tylko cierpliwie czekać na część następną "Zeszytu z aniołami."
Anna Słowik
(Źródło: mbp.lublin.pl)


***
20 września 2013 r., godz. 8:00
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie dla klasy VIb.
Spotkanie autorskie połączone z warsztatami w ramach projektu "Laboratorium Bajki" pod przewodnictwem Fundacji Kultury Audiowizualnej BEETLE.
fot. Ala Bąk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawione słówka:)