Rady Mądrej Po Szkodzie Baby

Mądra Baba Po Szkodzie to ja:)
Zazwyczaj jestem cała, prawie zdrowa, niemal dobrze wyglądam i nie zawsze chowam głowę ze wstydu.
Uczę się na błędach, słabościach, niedopatrzeniach i roztargnieniach - najlepiej swoich.
Wy pewnie też, ale czasem warto poczytać Babę Doświadczoną i posłuchać jej Rad Po Szkodzie. Choćby dla zabawy, bo i tak - co tu się oszukiwać - musicie przeżyć swoje:)

***
Jeśli w jednym momencie powietrze jest takie jak zwykle, a w następnym coś niemiłosiernie śmierdzi doprowadzając Twój żołądek do granic możliwości, sprawdź, czy przypadkiem Twój kot nie wsadził ogona na palnik pod czajnikiem z gotującą się wodą.

Jeśli łzy zbierają ci się w oczach, bo Twoje niemal nowe żelazko odmówiło współpracy, zanim rozszlochasz się na dobre, spróbuj je podłączyć do prądu.

Kiedy pomalujesz rzęsy, postaraj się nie kichać do momentu ich wyschnięcia. Bezwzględna prawda, że nie da się kichnąć z otwartymi oczami, dotrze do Ciebie, gdy spojrzysz w lustro.

Jeśli masz zamiar wbić sobie drzazgę w palec, a jesteś praworęczny, kombinuj tak, by wylądowała na palcu lewej ręki. I najlepiej tak, byś nie musiał wykonywać akrobatycznych przekręcań ręki od barku począwszy, by ją wyciągnąć.

Jeśli próbujesz zadzwonić i nie możesz się połączyć, sprawdź, czy przypadkiem nie trzymasz w dłoni pilota. Jeśli tak, wyłącz budzik, połóż się wcześniej spać i porządnie odpocznij.

Jeśli włożysz do piekarnika zapiekanki, staraj się o tym pamiętać. I nie rób głupich min, nie kręć z dezaprobatą głową, że sąsiedzi znów coś przypalili. Weź się w garść i biegnij do kuchni.

Jeśli posiadasz kilka par czarnych pantofli, wkładaj je z uwagą. Czarny nie znaczy z tej samej pary.

Jeśli siadasz okrakiem do maszyny do szycia, zrezygnuj z wąskiej mini, a oszczędzisz tym sobie dodatkowego szycia powiększonego rozcięcia z tyłu.


Jeśli po tygodniu biegania po sklepach, targach i bazarkach w poszukiwaniu rabarbaru, bo zamarzyło Ci się ciasto, rabarbar zdobyłaś, poprzestań na sprawdzonym przepisie, a nie będziesz musiała świecić oczami (czyt. zakalcem) przed gośćmi, którym tydzień wcześniej obiecałaś, że góry poprzestawiasz, a ciasto z rabarbarem upieczesz.

Jeśli w takich samych słoikach trzymasz kawę i suchą karmę dla kota, skup się zanim użyjesz.

Jeśli szyjesz coś z jasnego materiału, nie podjadaj w tym czasie truskawek.

Jeśli Twój kot uwielbia surową wątróbkę, którą zanim skonsumuje z sobie tylko znanych powodów próbuje dobić atakując zawzięcie łapą i jeśli postanowisz kota ową wątróbką uszczęśliwić, licz się z tym, że jeśli po jakimś czasie wrócisz do kuchni, podłoga może wyglądać, jak podłoga w rzeźni.

Nie mów do niewidomego masażysty: "Do zobaczenia jutro".

Jeśli nałożysz na twarz klejącą maseczkę w stylu peel-off, wstrzymaj się z jedzeniem chrupiących andrutów lub innych kruszących się i sypiących przysmaków do jej usunięcia.

Dopisek do praw Murphi'ego: jeśli na stole leżą nożyczki z założeniem, że spadną i wbiją się w duży palec od nogi, to z całą pewnością spadną i się wbiją.

W żadnym razie nie siadaj na ścierce, którą pomagałeś sobie przesadzać kaktusa.

6 komentarzy:

 1. Uśmiałam się do łez :-))) Niektóre z rad z pewnością zapamiętam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczyć się na cudzych błędach to sztuka:) Ale można ustrzec się przed niejednym;)

   Usuń
 2. Za każdym razem, gdy mam ochotę coś skubnąć przy szyciu,nie tylko truskawki, w głowie dźwięczą mi Twoje mądre słowa! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moje doświadczenia nie idą na marne:)

   Usuń
 3. Nie no świetne uśmiałam się zdrowo, takie mądre i pouczające :))))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawione słówka:)